Czyściwa włókninowe

W każdym warsztacie usługowym czy też zakładzie przemysłowym znajdziemy produkty jakimi są czyściwa włókninowe. To wyroby niezbędne dla właściwego funkcjonowania każdej placówki tego typu, gdyż z ich pomocą można skutecznie usuwać różnego rodzaju zabrudzenia – plamy z farb, olejów, smarów i innych substancji. Są one używane także do czyszczenia linii produkcyjnych, narzędzi i sprzętów używanych w zakładzie, a także niejednokrotnie wykorzystywane przez samych pracowników do wycierania rąk oraz utrzymywania swoich stanowisk pracy w czystości.

 

Czyściwa włókninowe – stosowane w wielu branżach

 

Czyściwa włókninowe obecne są w różnorodnych branżach – zarówno w przemyśle spożywczym, jak i w przemyśle elektronicznym, branży metalowej, medycznej, farmaceutycznej czy hotelarskiej. Korzystają z nich firmy budowlane oraz firmy świadczące usługi sprzątania. Co ciekawe, coraz częściej pojemniki na czyściwa włókninowe można znaleźć także w prywatnych domach – a konkretniej w kuchniach, gdzie pomagają zachować czystość i higienę. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie – dlatego też stale poszerza się gama tych produktów, które mają za zadanie coraz lepiej trafiać w oczekiwania użytkowników.

 

Różne rodzaje czyściw

 

Najpopularniejszymi z produktów są czyściwa włókninowe uniwersalne, które w równym stopniu nadają się do wykorzystania w różnych miejscach. Są wykonane z włókien syntetycznych. Materiał jest elastyczny, wytrzymały i chłonny, a przy tym delikatny i bezpieczny – nie pozostawia rys na czyszczonych powierzchniach. Istnieją także czyściwa przeznaczone do polerowania – ich struktura jest jeszcze delikatniejsza niż w przypadku zwykłych produktów. Na rynku znaleźć można również czyściwa nasączane, które świetnie sprawdzają się w przypadku trudnych zabrudzeń.

 

Czyściwa włókninowe – wybierz formę, która Ci odpowiada

 

Czyściwa włókninowe dostępne są w różnych formach – zarówno na rolach, z których odrywane są po”listku”, jak i w oddzielonych już odcinkach. Umieszczane są w wiszących dozownikach lub w stojących wiaderkach/pudełkach z dozownikiem. Dzięki takiej formie opakowania i dozowania każdy użytkownik ma pewność, że używany przez niego materiał jest niezabrudzony i nienaruszony. Wielkość opakowania zależy od zużycia czyściwa oraz od wielkości dozownika. Dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych – choć oczywiście najczęściej wybierane są te w kolorze białym, to coraz częściej można się spotkać także z czerwonymi, niebieskimi, żółtymi czy zielonymi. Przy tak szerokim wyborze każdy zainteresowany kupnem tych produktów z pewnością znajdzie taki wariant, który w pełni mu odpowiada.