Czyściwo Tork Offset

Czystość to priorytet – wiedzą o tym przedstawiciele wielu branż. Jednak jej utrzymanie nie zawsze jest prostym zadaniem.

 

Czyszczenie narzędzi i urządzeń przemysłowych

 

W każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym istnieją takie powierzchnie, które ciężko jest wyczyścić. Wynika to tego, że są trudnodostępne, bardzo delikatne lub zabrudzone substancjami, które nie schodzą, gdy do czyszczenia używamy np. zwykłej zamoczonej płynem szmatki. W wielu sytuacjach dużo praktyczniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie jednorazowych materiałów do czyszczenia niż bawełnianych ściereczek, które po użyciu byłyby zniszczone lub trudno byłoby je doprać. W takich sytuacjach do akcji wkraczają różnego rodzaju czyściwa. Na rynku istnieje wiele wariantów tych produktów – jeśli chodzi o surowiec, z którego są wykonane, mogą to być czyściwa włókninowe, bawełniane, papierowe. Dostępne są w różnych formach: w rolach, w listkach, w postaci jednorazowych ściereczek umieszczonych w pudełku. Rodzaj produktu i jego formę dobiera się biorąc pod uwagę czyszczoną powierzchnię oraz substancję, która ma zostać z niej usunięta.

 

Czyściwa używane w drukarniach

 

Drukarnie offsetowe należą do miejsc, gdzie używa się tego rodzaju produktów. Wykorzystywane są przede wszystkim do czyszczenia obciągów gumowych, klisz, płyt i innych części maszyn drukarskich. Dlatego wybierając je należy zwrócić uwagę na ich parametry dotyczące wchłaniania i rozprowadzania rozpuszczalników oraz na ich strukturę (muszą być delikatne, by nie rysować czyszczonych powierzchni). Czyściwo przeznaczone do drukarek offsetowych nie powinno też zostawiać żadnych oznak czyszczenia np. w postaci pyłków czy włókien. Innymi słowy, nie należy decydować się na przypadkowy produkt, ale na czyściwo wyprodukowane właśnie zmyślą o drukarni offsetowej. Przykładem takiego produktu jest czyściwo Tork Offset.

 

Czyściwo Tork Offset – dlaczego warto go używać?

 

Popularne na rynku czyściwo Tork Offset jest produktem stworzonym na potrzeby drukarni offsetowych. Zaprojektowane jest tak, by perfekcyjnie spełniać swoją rolę – jego miękkość, wytrzymałość oraz zdolność absorpcji cieczy dostosowane są do potrzeb większości maszyn drukarskich. Dostępne różne warianty tego produktu mają ułatwić korzystanie z niego – możemy zaopatrzyć się w czyściwa na rolach lub w pudłach, które umieszcza się w dopasowanych dozownikach stojących lub ściennych. Rozwiązanie właściwie dobrane do indywidualnych potrzeb