CHEMIA

O tym, że do wykonania wydruku potrzebne jest coś więcej niż tylko papier i atrament, w XXI wieku wiedzą chyba wszyscy. Technik drukowania są dziesiątki, a każda z nich wykorzystana jest w innym celu, w innych branżach, w innej skali i z użyciem innych materiałów i maszyn. Nie ma co prawda metody uniwersalnej, to znaczy takiej, która z powodzeniem mogłaby wyprzeć wszystkie inne techniki – zwłaszcza że część z nich reprezentuje dziedzinę druku artystycznego, a zatem sposób wytwarzania ma tu znaczenie w kontekście wizji realizowanej przez artystę. Jednak jest jedna technika, która zdecydowanie zdominowała świat druku – i jest to druk offsetowy.

Materiały i urządzenia wykorzystywane w druku offsetowym

Druk offsetowy wymaga oczywiście zastosowania maszyny offsetowej, ale ponadto niezbędne są też takie elementy jak podłoże drukowe oraz farba, a w przypadku druku offsetowego wodnego także roztwór nawilżający i towarzysząca mu chemia do druku. Wyposażenie drukarni zajmującej się tym rodzajem działalności nie jest łatwą sprawą, bo wymaga wiedzy na temat jego specyfiki. Jednakże branża ta jest tak szeroka, że po sporządzeniu listy niezbędnych przyrządów i substancji, nikt nie powinien mieć najmniejszego problemu z zaopatrzeniem się w którąkolwiek z nich.

Chemia do druku – gdzie ją kupić?

Substancje takie jak farby, roztwory nawilżające, bufory, alkohol izopropylowy i pozostałe produkty z zakresu chemii do druku można kupić w specjalistycznych sklepach chemicznych. Można też wybrać prostsze rozwiązanie i zaopatrzyć się w nie przez internet. Zakupy on-line pozwalają zaoszczędzić cenny czas, a niekiedy także i pieniądze, gdyż produkty kupowane w internecie nie są obciążane aż tak dużą marżą jak w sklepach stacjonarnych. Jednakże dokonywane w ten sposób zakupy, zwłaszcza za pośrednictwem portali aukcyjnych czy innych platform sprzedażowych, wiążą się z pewnym ryzykiem – np. uszkodzenia podczas transportu, pozyskiwania produktów z niezweryfikowanych źródeł itd.

Jaka jest więc najlepsza i najbezpieczniejsza opcja zakupu chemii do druku? Odpowiedź brzmi: bezpośrednia współpraca z dostawcą. Podejmując współpracę z firmą działającą w tej branży zyskuje się gwarancję, że dostarczane produkty będą się cechowały najwyższą jakością, a współpraca będzie przebiegała w atmosferze profesjonalizmu i wzajemnego poszanowania. Inną zaletą tej formy współpracy jest traktowanie klientów w indywidualny sposób, lepsza orientacja w ich potrzebach, regularność i stabilność dostaw oraz – z czasem – zaufanie, czyli podstawa udanej