Bufor Supreme

Poligrafia w XXI wieku musi być doskonała. Dlaczego? Dlatego, że przy tak szerokim dostępie do nowoczesnych technologii i najlepszej jakości surowców dążenie do perfekcji i stałego podnoszenia standardów wykonywanych usług jest po prostu naszym obowiązkiem.

Produkcja poligraficzna rozwija się w bardzo wielu kierunkach, a wraz z nią także i inne branże, które wytwarzają produkty wykorzystywane we wszystkich etapach powstawania druku.

  • Branża papiernicza – przygotowująca podłoża, na których wykonywany jest druk.
  • Branża elektroniczna – opracowująca urządzenia i technologie umożliwiające realizację najróżniejszych, coraz bardziej zaawansowanych projektów.
  • Branża chemiczna – odpowiedzialna za produkcję farb i innych substancji chemicznych wykorzystywanych podczas procesu produkcyjnego – takich jak np. niezbędne w druku offsetowym bufory.

Od tego, jakie surowce i produkty dostarczane są przez wszystkie te branże, zależy ostateczny rezultat pracy drukarza. Dlatego jego obowiązkiem jest stałe zapoznawanie się z dostępnymi na rynku produktami i urządzeniami, i wprowadzanie do użytku tylko tych, które gwarantują najwyższą jakość i maksymalną wydajność.

Bufor Supreme – charakterystyka produktu

Zawężając nasze rozważania jedynie do druku offsetowego, który jest najpopularniejszą w ostatnim czasie dziedziną poligrafii, warto zauważyć, że jakość wykorzystywanych tu produktów – każdego z nich osobna – ma ogromny wpływ na ostateczny efekt. Dlatego drukarnie offsetowe powinny być wyposażone w farby i bufory najlepszej jakości – sprawdzone i polecane w branży.

Godnym polecenia produktem jest bufor Supreme. Jest to koncentrat roztworu nawilżającego sprawdzający się w przypadku wody miękkiej i średnio twardej. Istnieje też jego druga wersja – bufor Supreme 250, który można stosować z wykorzystaniem wody twardej. Obie substancje przeznaczone są do maszyn arkuszowych z nawilżaniem alkoholowym, a także z nawilżaniem konwencjonalnym.

Dlaczego warto stosować bufor Supreme?

Produkt ten ma kilka cech, na które warto zwrócić uwagę. Charakteryzuje się między innymi dobrą zwilżalnością powierzchni płyty offsetowej. Zapobiega utlenianiu się płyty. Pozwala na osiągnięcie szybkiej równowagi wodno-farbowej. Zapewnia stabilne pH roztworu – w zależności od zastosowanej dawki w granicach od 4,8 do 5,2. Ponadto zapobiega zanieczyszczeniom roztworu. Jest to zatem bufor uniwersalny i właściwie spełniający swoje funkcje – właśnie taki, którego